Blog
saffron_scentless بی‌بویی زعفران
2019-01-12 06:54:43

آیا بی‌بویی زعفران نشان از کیفیت پایین آن است؟

همه ما زعفران را به بو و رنگ آن می‌شناسیم؛ از همین رو بسیاری کیفیت زعفران را از روی رنگ و بوی آن مورد آنالیز قرار می‌دهند. متاسفانه بسیاری این نظر را دارند که زعفران بی‌بو، زعفرانی بی‌کیفیت است؛ اما در این نوشته کوتاه قصد داریم به شما بگوییم که همیشه بی‌بویی زعفران نشان‌دهنده کیفیت پایین آن نیست.

متاسفانه در چند سال اخیر به دلیل نبود نظارت‌های کافی بر روی نحوه تولید و عرضه زعفران، بسیاری از افراد سودجو با رنگ کردن کلاله ذرت و اضافه کردن اسانس عطر زعفران به آن، محصولی شبیه زعفران در بازارهای داخلی عرضه کرده‌اند که این امر سبب شده است بسیاری از مردم میزان بوی زعفران را ملاک کیفیت این ادویه اصیل ایرانی بدانند. بهتر است بدانیم که دو عنصر بو و رنگ ارتباط مستقیم با نوع پیاز زعفران و نحوه کاشت آن دارد. پیاز یا همان بذر زعفران انواع مختلفی دارد که در اندازه‌های متفاوت در بازار عرضه می‌شوند. از طرفی شرایط اقلیمی کاشت پیاز زعفران بر روی میزان عطر زعفران تاثیرگذار است.

 لذا عطر زعفرن مربوط به یکی از ترکیبات اصلی زعفران به نام سافرانال می باشد لازم به ذکر است که هرچه میزان رطوبت زعفران بالاتر باشد میزان بوی آن بالاتر خواهد بود که این امر بیانگر کیفیت بالای زعفران نخواهد بود بلکه امری طبیعی است که در نتیجه وجود رطوبت بالا، تنها رهایش این ترکیب را افزایش می دهد.

برند سحرخیز به منظور ارائه بهترین و باکیفیت‌ترین زعفران در بازار ایران و جهان، در خصوص محصول زعفران خود از حساسیت و کنترل کیفیت بالایی برخوردار است. سحرخیز همواره سعی کرده است که از مرغوب‌ترین زعفران در بسته‌بندی‌های خود برای ارائه به مشتری استفاده کند و در این راه آزمایش‌های کیفیت سختگیرانه‌ای را برای محصولات خود تعریف کرده است. از جمله آن می‌توان به میزان رطوبت زعفران و رنگ و عطردهی آن اشاره نمود که زعفران سحرخیز در قیاس با استانداردهای موجود از سطح بالاتری برخوردار است. رسالت سحرخیز بر آن است که مشتریان خود را عضوی از خانواده خود بداند و از این‌رو سلامت و تغذیه مشتریان برای این برند از اهمیت بالایی برخوردار است.

Comments

No comment yet