Blog
saffron tea چای زعفرانی
2019-01-09 09:53:37

خواص چای زعفرانی برای سلامت خانواده

خواص چای زعفرانی برای سلامت خانواده

چای پس از آب محبوب‌ترین نوشیدنی جهان به حساب می‌آید. به نوعی می‌توان چای را جزء جدا نشدنی از فرهنگ شرق و ایران زمین دانست که از زمان‌های دور همراه سنت‌ها و آداب و رسوم ایرانیان بوده است. زمانی که از انواع چای صحبت می‌شود، چای زعفرانی جایگاه ویژه‌ای برای ما ایرانیان دارد. زعفران گیاه منحصر به فردی است که صدها سال است جزء ادویه‌های اصیل ایرانی به حساب می‌آید. سحرخیز به عنوان اولین و بزرگترین تولیدکننده زعفران به صورت صنعتی، این امکان را فراهم ساخته است که مردم در سراسر جهان بتوانند عطر و رنگ یک زعفران باکیفیت ایرانی را مورد سنجش قرار دهند. زعفران ضمن اینکه عطر و رنگ خیره‌کننده و دلنشینی دارد، خواص منحصر به فردی نیز برای جهانیان به ارمغان آورده است. ترکیب زعفران و چای باعث می‌شود که ما بتوانیم فواید زعفران و چای را با هم تجربه کنیم. بی‌شک چای زعفرانی می‌تواند یکی از مفیدترین نوشیدنی‌های اصیل ایرانی به حساب بیاید که نوشیدن آن را می‌توان به هر کسی پیشنهاد کرد. در ادامه به برخی از مهم‌ترین خواص چای زعفرانی می‌پردازیم تا بیشتر با این نوشیدنی سحرآمیز آشنا شویم.

شادی و آرامش را به زندگی خود ببخشید!

یکی از خواص مهم زعفران، ایجاد شادی و طراوت در خلق و خوی انسان است؛ از طرفی چای می‌تواند باعث کاهش اضطراب و آرامش شما شود. با ترکیب چای و زعفران فقط یک نوشیدنی درست نمی‌کنید، بلکه شادی و آرامش را به زندگی خود می‌بخشید.

پیشگیری از سرطان

افزایش آمار سرطان در کشور تاسف‌آور است. با توجه به وضعیت زندگی در شهرها و افزایش آلودگی در مناطق مختلف، پیشنهاد می‌شود تا جایی که امکان دارد از مواد آنتی اکسیدان استفاده کنید تا بتوانید سموم بدن را بدون مشکل خارج کنید. چای زعفران به عنوان یک نوشیدنی دارای خاصیت آنتی اکسیدن یکی از گزینه‌های بسیار خوب برای پیشگیری از سرطان به حساب می‌آید.

تقویت حافظه

از گذشته‌های دور، زعفران به عنوان یک گیاه دارویی ارزشمند که فواید فراوانی در حوزه طب و پزشکی دارد، شناخته شده است؛ همچنین مطالعات انجام شده در سال های اخیر ثابت کرده اند که کاهش سطح سروتونین و فعالیت آن در مغز می‌تواند از عوامل تاثیر‌گذار در ابتلا به بیماری آلزایمر باشد و جالب این که اثر مثبت زعفران بر افزایش فعالیت سروتونین در مغز که در مطالعه روی داروهای جدید ضد آلزایمر مورد توجه است در مطالعات متعددی به اثبات رسیده است لذا مصرف چای زعفرانی می تواند نوشیدنی مناسبی با خواص مفید برای سلامت حافظه و مغز باشد.

خواص چای زعفران برای زنان

پژوهش های انجام شده در سال های اخیر نشان داده است که مصرف زعفران در رژیم غذایی به کاهش و بهبود سندروم های قاعدگی بسیار مفید است لذا مصرف چای زعفرانی در قبل و حین دوران قاعدگی بانوان مفید گزارش شده است.

Comments

No comment yet