Blog
barberry rice with chicken and carrot زرشک پلو با مرغ و هویج
2018-12-31 06:46:36

دستور پخت زرشک پلو با مرغ و هویج

زرشک پلو با مرغ، یکی از محبوب‌ترین غذاهای ایرانی بشمار می‌رود که  روی میز اغلب مهمانی‌ها به چشم می‌خورد. این غذا بسیار خو‌شمزه‌ و لذیذ بوده که بعضی از افراد به آن هویج پخته نیز اضافه می‌کنند تا برای مهمانی‌های رسمی نیز انتخاب بهتری محسوب شود. طرز تهیه‌ی زرشک پلو با مرغ و هویچ بسیار ساده بوده و در ادامه این نوشته کوتاه به نحوه پخت آن می‌پردازیم.

مواد لازم برای پخت زرشک پلو با مرغ و هویج برای ۴ نفر:

قبل از آنکه طرز تهیه زرشک پلو با مرغ و هویچ را مطالعه کنید، این موضوع را در نظر بگیرید که کیفیت مواد خوراکی استفاده شده در نتیجه تاثیر بسزایی دارد.

۱ کیلوگرم برنج

۴ تکه مرغ (سینه یا ران مرغ متوسط)

۲ عدد پیاز متوسط

۱ عدد فلفل دلمه‌ی متوسط

۳ عدد هویج متوسط و تازه

۱ قاشق غذاخوری رب یا آب گوجه فرنگی

۲ قاشق غذاخوری آب لیمو

ادویه فلفل سیاه سحرخیز و نمک به مقدار مورد نیاز

۱ تا ۲ لیوان آب جوش

۱۵۰ گرم زرشک مرغوب سحرخیز

۲/۱ لیوان زعفران سحرخیز دم کشیده

مرحله‌ی اول به پخت مرغ و هویج اختصاص دارد.

ابتدا ۴ تکه مرغ که از قبل آن‌ها را پاک کردیم را انتخاب می‌کنیم و سپس روی هر تکه شیاری را با استفاده از چاقو بوجود می‌آوریم تا بوی زهم مرغ در زمان پخت کاهش یابد. سپس تکه‌های بریده‌ شده‌ را به همراه روغن مخصوص سرخ کردنی داخل ماهی‌تابه می‌ریزم و صبر می‌کنیم تا تکه‌های مرغ کاملا سرخ و برشته شوند. در نظر بگیرید که از روغن باقی مانده دیگر استفاده نکنید زیرا بوی زهم مرغ را به خود جذب کرده است.

مرحله‌ی دوم نوبت به پیازها می‌رسد.

پیاز را در اندازه‌های کوچک خورد کرده و در داخل ماهی‌تابه با روغن تفت می‌دهیم تا رنگ پیاز به قهوه‌ای و به خوبی سرخ شود. در ادامه هویج خام رو پوست گرفته و به صورت خلال ریز و یکدست همراه با فلفل دلمه خلال شده در داخل روغن ریخته  و با شعله کم اندکی تفت می‌دهیم و در نهایت داخل ماهی‌تابه پیازداغ ریخته می‌شود.

مرحله‌ی سوم را به طعم‌دار کردن مواد اختصاص دهید.

در این مرحله، یک قاشق غذا خوری رب گوجه فرنگی یا آب گوجه فرنگی را به پیاز، هویج و فلفل دلمه اضافه کنید  و حدود ده دقیقه صبر ‌کنید تا عناصر داخل ماهی‌تابه در کنار یکدیگر به خوبی طعم گوجه فرنگی را به خود بگیرند؛ سپس ۱ تا ۲ لیوان آب جوشیده شده را داخل ماهی‌تابه می‌ریزید و در نهایت نمک و فلفل سیاه سحرخیز را به مواد اضافه می‌کنید.

مرحله‌ی چهارم نوبت به اضافه کردن تکه‌های مرغ می‌رسد.

تکه‌های مرغ را داخل ماهی‌تابه بگذارید و یک دسته جعفری تازه را اطراف آن‌ها قرار دهید؛ سپس ۲ قاشق غذا خوری آب‌لیمو به عناصر داخل ماهی‌تابه اضافه کنید. مقداری از زعفران مرغوب سحرخیز را داخل آب جوش حل کرده و روی مرغ‌ها بریزید.

مرحله‌ی پنجم؛ کمی استراحت کنید!

درب ماهی‌تابه را ببندید و اجازه دهید مرغ و سبزیجات کمی مغز پخت شوند. این پروسه معمولا حدود ۵ دقیقه طول خواهد کشید.

مرحله ششم؛ دم کردن برنج را شروع کنید.

اجازه بدهید برنج همراه با کمی نمک ۱ الی ۲ ساعت خیس بخورد. هر چه این زمان بیشتر باشد برنج بهتر دم خواهد کشید. داخل یک قابلمه را پر از آب کنید و روی شعله‌ی گاز قرار دهید. صبر کنید تا آب به جوش بیاید، سپس برنج را داخل قابلمه بریزید. اجازه دهید تا دانه‌های برنج به خوبی قد بکشند. یک دانه از آن‌ها را بین دو انگشت خود فشار دهید، اگر مغز آن کمی سفت بود یعنی زمان آن رسیده است که برنج را داخل آبکش بریزید. قابلمه را روی حرارت کم گاز قرار دهید و کف آن را با روغن بپوشانید، سپس برنج را داخل قابلمه بریزید. روی برنج، آب و روغن ریخته و اجازه دهید در طول ۴۰ تا ۶۰ دقیقه برنج به خوبی دم بکشد.

مرحله‌ی هفتم؛ از شاهکار بدست آمده لذت ببرید!

مقداری از برنج سفید را با زعفران سحرخیز مخلوط کنید تا عطر و رنگ زعفران مرغوب را به خود بگیرد. کمی شکر، زرشک سحرخیز و کره داخل یک قابلمه‌ی کوچک بریزید و خوب تفت دهید و به برنج اضافه کنید. سپس مرغ و مواد داخل ماهی‌تابه در کنار برنج قرار داده و از نتیجه حاصل شده در کنار خانواده خود لذت ببرید. می‌توان مرغ پخته شده را هم به صورت تکه کامل یا به صورت ریزریز شده بر روی دیس برنج ریخته و با هویج، فلفل‌دلمه و زرشک به تزیین دیس غذا پرداخت. همچنین در برخی خانواده‌ها به جای مرغ از گوشت چرخ‌کرده یا تکه‌ای در کنار زرشک، خلال پسته و بادام و زعفران فراوان استفاده می‌شود.

Comments

No comment yet